کوه گرسنه مالیات آمریکا تروریسم دونالد ترامپ

کوه: گرسنه مالیات آمریکا تروریسم دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور گفت: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم تا در این شرایط مدیریت کش

برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است / جهانگیری

جهانگیری: برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهور گفت: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم تا در این شرایط مدیریت کشور با روحیه، شجاعانه و با جسارت تصمیمات کارشناسانه و علمی اتخاذ کند.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (شنبه) در آیین افتتاح کارخانه آهن اسفنجی میانه اظهار داشت: شهرستان میانه استعداد و ظرفیت های فراوانی جهت توسعه دارد و انتظار داریم با همت استاندار، مردم، مسئولین و بخش شخصی شاهد توسعه این شهرستان باشیم.

برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه کمبود آب شرب یکی از پرسشها شهرستان میانه است و باید جهت حل این مسئله راهی پیدا کنیم تصریح کرد: باید دغدغه های متفاوت مردم از جمله چهار خطه شدن مسیر میانه به تبریز و احداث راه آهن میانه- تبریز را با جدیت دنبال کنیم.

دکتر جهانگیری در ادامه با اشاره به سخنان شب گذشته مدیر جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: مشخص بود که سخنان ترامپ از روی خشم است آیا که او در وقت تبلیغات ریاست جمهوری سخنانی گفت ولی بعداً با واقعیت های اداره کشور و پرسشها بین المللی روبرو شد و متوجه شد که تمام سخنانی که جهت اخذ رأی از مردم به زبان آورده با واقعیت ها مغایر است.

معاون اول مدیر جمهور گفت: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم تا در این شرایط مدیریت کش

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اعتراض های ترامپ به دولت پیش از خود تصریح کرد: ترامپ به دولت پیش از خود انتقاد می کرد که داعش ایجاد کردند و 7 هزار میلیارد دلار پول آمریکا را در منطقه خاورمیانه هزینه کردند.

جهانگیری ادامه داد: ترامپ اعتقاد بود که آمریکا در جریان برجام در برابر کشور عزیزمان ایران عقب نشینی کرده و می گفت که اگر من مدیر جمهور شوم خیلی کارها انجام خواهم داد و اکنون که مدتی از ریاست جمهوری او سپری شده، هیچ حرف منطقی از او شنیده نشده و کسی جز نفرت، تهمت، بدبینی، دروغ و توهین حرف دیگری از او نشنیده است.

معاون اول مدیر جمهور سخنان شب گذشته ترامپ را تکرار اتهامات ناروا، ناصحیح و دروغ نسبت به ملت کشور عزیزمان ایران که ملتی متمدن، تاریخ ساز و اثرگذار در تمدن جهانی هستند دانست و خاطرنشان کرد: یک شخص معمولی هنگامی که می خواهد راجع به منطقه ای صحبت کند حداقل تلاش می کند که نام آن منطقه را یاد بگیرد ولی مدیر جمهور آمریکا بر خلاف تمام اسناد معتبر بین المللی، خلیج فارس را که قرن هاست با این نام در اسناد بین المللی ثبت شده است هست، با نام جعلی به کار برده است.

برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است / جهانگیری

جهانگیری با یادآوری یاوه گویی و اظهارنظر ترامپ راجع به رابطه ملت کشور عزیزمان ایران با نظام و رهبری گفت: ملت کشور عزیزمان ایران در طول 37 سال بعد از انقلاب اسلامی، بر اساس باورهایی عمیق توانسته اند علی رغم مخالفت های قدرت های بزرگ و به خصوص آمریکا، مسیر خود را به خوبی طی کند که در رأس این باورها رابطه صمیمانه ملت و مقام معظم رهبری بوده است.

وی همچنین با اشاره به اظهارنظر مغرضانه ترامپ راجع به سپاه پاسداران اظهار داشت: سپاه از جمله نهادهایی است که با تمام وجود ایستادند و از نظام و ملت دفاع کردند. مگر ملت کشور عزیزمان ایران فراموش می کند که سپاه در دوران دفاع مقدس چه نقشی داشته هست. دشمن های ملت کشور عزیزمان ایران داعش را ایجاد کردند که امنیت کشور عزیزمان ایران را به خطر بیندازد ولی سپاه ایستادگی کرد و امنیتی مثال زدنی در کشور عزیزمان ایران برقرار ساخته است.

معاون اول مدیر جمهور گفت: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم تا در این شرایط مدیریت کش

معاون اول مدیر جمهور خطاب به سران آمریکا تصریح کرد: تصور می کنید که با چندینه سخن دروغ می توانید در پرسشها کشور عزیزمان ایران تأثیر بگذارید و به رابطه مستحکم ملت و رهبری نظام آسیب برسانید؟

جهانگیری افزود: ملت ایران، ملتی به تمام معنا مستقل است و از استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برخوردار است و با عزم و اراده محکم خود به الگویی تبدیل شده است که می توان از کشورهای دیگر مستقل بود و در مسیر توسعه حرکت کرد.

برجام الگویی جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور اضافه کرد البته شما قلدر و زورگو هستید و گاهی می توانید زور بگویید ولی اینکه چقدر زورگویی شما اثرگذار خواهد بود را باید بعداً بررسی کنید.

جهانگیری در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور در سال 57 ، 570 هزار تن بود گفت امروز ظرفیت فولاد به 35 میلیون تن رسیده و دولت جهت رسیدن به ظرفیت 55 میلیون تن برنامه ریزی کرده است.

معاون اول مدیر جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت بالای تولید محصولات پتروشیمی و توسعه بنادر کشور گفت: همه این دستاوردها در شرایطی ایجاد شده است که دشمن های ملت کشور عزیزمان ایران لحظه ای دست از دشمنی برنداشته اند.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت دکتر روحانی دو روش اساسی را در پیش گرفته است و هر دو روش را به طور جدی دنبال می کند گفت: یکی از این راهبردها این است که باید به دنیا نشان دهیم که ما کشوری هستیم که جهت پیچیده ترین پرسشها بین المللی راه حل داریم و قادریم از طریق گفتگو و در پای میز مذاکره حقوق ملت کشور عزیزمان ایران را به اثبات برسانیم.

معاون اول مدیر جمهور خاطرنشان کرد: خیلی ها تردید داشتند که آیا کشور عزیزمان ایران می تواند در مذاکره ای که یک طرف آن شش قدرت بزرگ و در طرف دیگر کشور عزیزمان ایران واقع شده است است موفق شود ولی ما با اتکا به توانمندی دیپلمات ها و با اتکا به منطق سخنان خود و اعتبار نیرومند در داخل کشور توانستیم برجام را به جایی برسانیم که شش کشور بزرگ دنیا آنرا امضا کردند.

اما امروز مدیر جمهور آمریکا فریاد می زند که در توافق نامه برجام سر آمریکا کلاه رفته و منافع آمریکا دیده نشده است.

جهانگیری تصریح کرد: تعداد اعضاء تیم مذاکره کننده کشور عزیزمان ایران حداکثر ده نفر بودند و این در حالی است که تعداد گروه پشتیبانی مذاکره کنندگان آمریکا 150 نفر بودند و مشخص نیست که چگونه می گویند سر آمریکا کلاه رفته است.

معاون اول مدیر جمهور اضافه کرد: امروز در هر جمع و نشست منطقی که این عنوان مورد بررسی قرار گیرد، مشخص می شود که مذاکرات برجام یک الگو جهت دنیا در جهت حل پرسشها پیچیده بین المللی است و به همین علت است که پیش از آنکه کشور عزیزمان ایران بخواهد به سخنان ترامپ پاسخ دهد، نماینده اتحادیه اروپا به او پاسخ داد و گفت که تمام سخنان گفته شده است بی جا بوده و کشور عزیزمان ایران در چارچوب توافق عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از سخنان ترامپ، مسئولین سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان نیز بیانیه دادند که حرف های ترامپ بی جا بوده و ما از برجام حمایت می کنیم و شرکت بین المللی اتمی نیز بیانیه ای صادر کرد که کشور عزیزمان ایران بر اساس بازدیدهای انجام شده، دقیقاً در چارچوب تعهدات عمل کرده است.

جهانگیری گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب مسیر را ترسیم کرده اند، ما به دنبال توسعه صحیح روابط با دنیا هستیم و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اهل تعامل و گفتگو است ولی به هیچ عنوان حتی یک قدم از مسیر خود عقب نشینی نمی کند و جهت اداره کشور در هر شرایط ممکن برنامه ریزی کرده ایم.

معاون اول مدیر جمهور روش دوم دولت دکتر روحانی را اداره امور اقتصادی کشور به نحو مطلوب دانست و اظهار داشت: دولت اطلاع دارد که مردم از بیکاری زحمت می برند و اوضاع معیشتی آنها مناسب نیست. ما باید تلاش کنیم که اقتصاد کشور بزرگ شود و با اشتغال زایی و زیاد کردن درآمد مردم، زندگی شرافتمندانه ای جهت آنها مهیا سازیم.

جهانگیری با بیان اینکه سال گذشته رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران بالای 12 درصد و بالاترین رشد اقتصادی در سطح دنیا بود افزود: هنگامی که که این آمارهای رسمی اعلام می شد،عده ای راجع به این ارقام تردید داشتند ولی به تازگی صندوق بین المللی پول که مقر آن در آمریکاست اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران در سال 2016 از رشد بالای 12 درصد برخوردار بوده است.

وی افزود: در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه نخست سال قبل نیز رشد اقتصادی بالای 7 درصد بوده و ایجاد شغل در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل 703 هزار نفر بوده است.

معاون اول مدیر جمهور گفت: متأسفانه بعضی ها می خواهند با هر موفقیت ملت کشور عزیزمان ایران مخالفت کنند و تحمل اینکه خوش حالی و موفقیت های ملت کشور عزیزمان ایران را ببینند را ندارند.

جهانگیری اقتصاد مقاومتی را مهمترین پروژه پیش روی کشور توصیف کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی فقط جهت دوران سخت و تحریم ها نیست بلکه مهمترین خبر اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور را به جایگاهی برسانیم که هیچ تکانه و تنشی نتواند به آن آسیب برساند و این راهبردی است که به صورت جدی دنبال می شود.

معاون اول مدیر جمهور با بیان اینکه بعضی صنایع نظیر پتروشیمی، ماشین و فولاد جزء صنایع پیشران هستند و با راه اندازی آنها بخش های متعدد پایین دست نیز به حرکت در می آید افزود: کشور مملو از استعدادها و ظرفیت های فراوان جهت راه اندازی صنایع پیشران است.

جهانگیری افزود: کشور عزیزمان ایران عالی ترین ذخایر سنگ آهن را دارد و نخستین کشور از نظر ذخایر گازی است و گاز در واحدهای تولید فولاد می تواند نقش ماده اولیه را ایفا و از این طریق آهن اسفنجی تولید شود.

وی با یادآوری توانمندی و تخصص نیروی انسانی کشور گفت: کشور عزیزمان ایران در همه رشته های صنعتی و به خصوص فولاد عالی ترین و نیرومند ترین متخصصین را دارد و واحدهای تولید آهن اسفنجی که تا کنون به وسیله یک شرکت آمریکایی احداث می شد و دانش فنی این صنعت متعلق به آمریکا بود، امروز واحد احیاء مستقیم و تولید آهن اسفنجی با اتکا به توان داخلی ساخته شده است و دانش فنی آن نیز در اختیار کشور عزیزمان ایران قرار دارد، ضمن آنکه 90 درصد تجهیزات نیز در داخل کشور تأمین می شود.

معاون اول مدیر جمهور همچنین در بخش نهایی سخنان خود با قدردانی از دست اندرکاران احداث واحد احیاء مستقیم و تولید آهن اسفنجی، از تلاش های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تقدیر کرد و افزود: اینکه بعضی می گویند دولت اقتصاد را به سپاه داده سخنی جفا و غیرمنصفانه است آیا که دولت به میزانی که بخواهد پروژه ها و طرح ها را در اختیار سپاه قرار می دهد.

جهانگیری ادامه داد: البته سپاه و قرارگاه سازندگی از توانمندی خوبی برخوردار است و قرارگاه سازندگی مجموعه ای متعلق به ملت کشور عزیزمان ایران است که قادر است کارهای بزرگی انجام دهد و دولت نیز نمی تواند این توانمندی و ظرفیت را نادیده بگیرد.

در این مراسم وزیر صنعت، معدن و تجارت هم با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم تا مصرف سرانه فولاد را در کشور ارتقا دهیم گفت: ستاد عالی پیگیری پرسشها فولاد همه طرح های فولادی کشور را به دقت مورد پیگیری جدی قرار می دهد تا به نتیجه های مطلوب و اهداف تعیین شده است دست پیدا کنیم.

وی افزود: صادرات محصولات فولادی از برنامه های مهم دولت است و جهت اینکه بتوانیم به نشانه گذاری انجام شده است جهت تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور دست پیدا کنیم باید حداقل 15 میلیون تن صادرات فولاد داشته باشیم ضمن آنکه اصلاح عوارض صادراتی جهت دستیابی به ارزش افزوده بالاتر نیز امری مهم است که به حمایت جدی دولت نیاز دارد.

در این مراسم همچنین فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، مدیرعامل شرکت توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی کشور عزیزمان ایران و دو نفر از نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان نظر ها و پیشنهادات خود جهت توسعه صنعتی کشور و به خصوص صنعت فولاد پرداختند.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | آمریکایی | جهانگیری | ریاست جمهوری | اظهارنظر ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs